چگونه رنگ ها از لحاظ معنوی روی ما تاثیر می گذارند.(2)

 

 

چرا ما رنگ های خاصی را دوست داریم؟

در سطحِ فیزیکی : یک فرد، رنگی خاص را می پسندد چون به رنگِ پوستِ او می آید.

در سطحِ روانی : ذوق و سلیقه ی شخصی‌ یک فرد در مورد یک رنگِ خاص، می‌‌تواند با تغییر وضعیت روانی شخص تغییر کند. این تغییر وضع روانی،  بر پایه ی تغییرات وضعیتی است مانند:

        .مطابق با موقعیت : مردم ترجیح می‌‌دهند هنگام بیرون رفتن، رنگهای درخشان بپوشند.

  • مطابق با مراسم و فرهنگ : در مراسم خاکسپاری در برخی‌ از فرهنگها لباسِ سیاه ، و  در برخی‌ دیگر لباسِ سفید پوشیده می‌‌شود. به مقاله ی " چه لباسی برای مراسم خاکسپاری باید پوشیده شود؟ " مراجعه کنید.
  • مطابق با سنّت : در برخی‌ از کشورها،  پوشیدن لباس سیاه برای وکلا یک سنت محسوب می‌‌شود.
  • مطابق با سِن : مردم در دوران نو جوانی و ابتدای جوانی ممکن است به رنگ صورتی تمایل داشته  باشند. در سنین بالاتر، این علاقه می‌‌تواند کاهش یابد.

هنگامی که رنگ،  نشان دهنده ی مطلبی خاص‌ باشد:

  • مدل و رنگ لباسی که یک شخص نامدار بر تن‌ دارد، اغلب می‌‌تواند بر لباس پوشیدن طرفدارانش تاثیرگذار باشد.
  • مُد باشد.
  • ممکن است مردم یک رنگ خاص را نپسندند، چون یادآورِ قشرِ خاصی‌ از جامعه است که آنها نمی‌‌پسندند.

در سطح معنوی:

ناشی‌ از طبیعت بنیانی : اینکه چرا افراد به رنگهای خاصی‌ علاقه مند هستند، بیشتر از هر چیز،  به نزدیکی این رنگها به طبیعتِ بنیانی آنها مربوط می‌‌شود. اگر طبیعتِ اصلیِ‌ فردی ساتوایی باشد، رنگهای سفید یا آبی روشن را ترجیح می‌‌دهد. اگر طبیعتِ بنیانی او تاما باشد، رنگ سیاه را ترجیح می‌‌دهد.

  • ناشی‌ از تاثیر انرژی‌های منفی : فردی که تحتِ کنترلِ انرژی‌های منفی قرار دارد، حتی در رنگ سیاه، نوساناتِ خوب را مشاهده می ‌‌کند. هنگامی‌ که فرد تحت صرفِ انرژی های  منفی قرار دارد، هر چهار کالبد، به نامهای، فیزیکی، ذهنی، عقلی و نفس ، درگیر می شوند. اگر پریشانی برای مدّتِ زیاد باقی‌ بماند، فرد به آرامی شخصیت اصلی‌ خود را از دست می‌‌دهد. شخصیت موجودِ متصرف، پیش روی می‌‌ کند و نقش غالب را در اعمال،علاقه ‌مندی یا عدم علاقه ی فرد بازی می‌‌ کند که در رفتارِ شخص،  منعکس می‌‌شود.

کلید یافت شده در تحقیقات معنوی : گرایش به پوشیدنِ لباسِ رسمیِ سیاه یا لباسِ سیاه در زندگیِ‌ روزمره ، بیشتر به دلیلِ تحریک انرژی‌های منفی بوجود آمده است که همچنان می‌‌کوشند موذیانه ذهن مردم را تحت تاثیر قرار دهند.

عطف به مقاله ی " چند درصد از مردم تحتِ تاثیرِ تصرف قرار می گیرند؟

پوشیدن لباس سیاه، اطرافیان را نیز تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. اگر دو نفر تحت تاثیر انرژی‌های  منفی باشند و لباس سیاه بر تن‌ داشته باشند، تنها به تبادلِ انرژی ناآشکارِ سیاه ، در بینِ دو انرژیِ منفی ، کمک می‌‌کنند. با این وجود ، اگر  شخص  فردی باشد که صادقانه در تمرینِ معنوی تلاش  می‌نماید ، نیز، به دلیلِ افزایشِ اصلِ تاما که  ناشی‌ از پوششِ سیاه فردِ دیگراست، در معرضِ انرژی منفی قرار می گیرد. دلیل آن این است که انرژی‌های منفی، کوشش خود را بر بازداشتنِ مردم از تمرینِ معنوی جدی و فشرده متمرکز می کنند.

ناشی‌ از تاثیرات زندگی‌‌های گذشته :اگر یک فرد در زندگیِ- گذشته، مورد آزار فردی قرار گرفته باشد که لباس سبز بر تن‌ داشته است، به دلایلِ ناآشکار، به احتمال زیاد در زندگی‌ بعدی از رنگِ سبز متنفر خواهد بود.

تغییر ناشی‌ از سطح معنوی : رهرویی که احساسات معنویِ  پایدار را تجربه کرده است،  شاید رنگ آبی را ترجیح بدهد. دلیل آن این است که در بُعدِ معنوی، رنگ ماوراییاحساساتِ معنوی، آبی است .

+این بحث ادامه دارد...

/ 51 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سهیل

چشمهایت را ببند ، در دلت با خدا سخن بگو ، به همان زبان ساده ی خودت سخن بگو ؛ هرچه میخواهی بگو ، او میشنود ... شاید بخواهی تورا ببخشد ، یا آرزویی داری ، شاید دعایی برای یک عزیز و یا شکرش ، بگو میشنود . . . این لحظه ی زیبا را برای خودت تکرار کن ؛ پرواز دلت را حس خواهی کرد ... [لبخند]

سهیل

سلام دشمنت شرمنده عیب نداره هرکی کارزندگی داره آره خوبه خداروشکر[لبخند]

alma

نگران من نشوی !! حال من خوب است آرزوهایم کال ، آفتاب نا پیداست حال و احوال نگاهم ابری .... ترک نا چیزی روی آینه دل حالم اما خوب است .... نگرانم نشوی ! جای تو خالی نیست ،، گاه ماه می آید .. گاه باد می خواند گاه باران همراه دلم .... نم نم می بارد زندگانی جاریست .... حال من هم خوب است !

هَشت حَرفی

دیر اومدم فک کنم :)) ولی خب اومدم الان :)) اگه شومام هستی در خدمتم :)

سهیل

نگاهم کرد و پنداشتم دوستم دارد. نگاهم کرد، در نگاهش هزاران شوق عشق را خواندم. نگاهم کرد، دل به او بستم. نگاهم کرد، اما بعدها فهميدم که فقط نگاهم ميکرد! [ناراحت]

گلشنا

ماه شعبان آمده در آسمان غوغا کند عید شعبانیه را دلداد گان برپا کند یا ابوالفضل یاحسین یامهدی؛یا سجادآقا هردل ودلداده را اعیادتان شیدا کند (گلشنا) رها سلام وعرض تبریک

گلشنا

ماه شعبان آمده در آسمان غوغا کند عید شعبانیه را دلداد گان برپا کند یا ابوالفضل یاحسین یامهدی؛یا سجادآقا هردل ودلداده را اعیادتان شیدا کند (گلشنا) رها سلام وعرض تبریک

کوثر

اون پستا که قبلنا میذاشتی دکوراسیون منزل بودن اونا باحال بودن

بهمن

پر مفهوم و مفید .... ممنـــــونم [گل][گل]

سپیده

هر وقت بین دوتا انتخاب مردد بودی ؛ شیر یا خط بنداز ! مهم نیست شیر بیفته یا خط … مهم اینه که اون لحظه ای که سکه داره رو هوا می چرخه ، یه دفعه بفهمی : دلت بیشتر میخواد شیر بیفته ، یا خط …